Grupa Włodar

Włodar Wiesław Włodarczyk S.J.

Włodar Wiesław Włodarczyk Spółka Jawna jest największym w regionie częstochowskim producentem betonu działającym na rynku od 1993 roku. Do zakresu działalności przedsiębiorstwa należy ponadto budownictwo o charakterze użyteczności publicznej, mieszkaniowej i przemysłowej; remonty i renowacje; hurtowa i detaliczna dystrybucja materiałów budowlanych.

Celem przedsiębiorstwa jest produkcja, transport oraz sprzedaż finalna najwyższej jakości betonu oraz prefabrykatów betonowych.

WŁODAR posiada pięć zautomatyzowanych i skomputeryzowanych wytwórni betonu, zlokalizowanych w Częstochowie, Myszkowie, Oleśnie, Bloku Dobryszyce oraz Kamionce.
WŁODAR posiada w swoim nowoczesnym parku maszynowym własne pompy do betonu o długości od 26 mb do 38 mb oraz własne betonomieszarki o ładowności od 7m3 do 10m3.

WŁODAR posiada własną, w pełni skomputeryzowaną, wytwórnię betonu o wysokiej. Beton, w razie potrzeby, może być dostarczany 24h na dobę, a nad sprawnością przebiegu procesu czuwa grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Beton produkowany jest w klasach od B10 do B45. 

Proces produkcji betonu sprawdzany jest w sposób ciągły przez wewnętrzną kontrolę jakości oraz specjalistyczne laboratorium. 
Ponadto firma posiada zakład prefabrykacji betonowej. Beton produkowany w firmie WŁODAR jest zgodny z normą PN-88/B-06250 Beton towarowy zwykły.

Firma Włodar jest generalnym wykonawcą inwestycji budowlanych. Budujemy i sprzedajemy mieszkania o zróżnicowanych standardach i przeznaczeniu. Nasze budynki wykorzystują w swej konstrukcji najnowocześniejsze technologie, budujemy solidnie wykorzystując tylko sprawdzone komponenty renomowanych producentów. Dzięki pełnemu zaangażowaniu i ciągłemu rozwojowi oraz profesjonalnie przygotowanej kadrze jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczęcia współpracy z Państwem, stawiając sobie przy tym poprzeczkę na najwyższym europejskim poziomie. Potwierdzeniem tego jest zaufanie i satysfakcja klientów, którzy podjęli z nami współpracę.

Włodar Developer

W 2008 roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o budownictwo mieszkaniowe w ramach rozwoju działalności deweloperskiej. Nasze aktualne i przyszłe realizacje to budownictwo mieszkaniowe, obiekty handlowe i komercyjne.

Firma w obszarze działalności deweloperskiej oferuje:

budynki wielorodzinne, które dzielą się na następujące segmenty rynku:

  • mieszkania popularne i mieszkania o podwyższonym standardzie,
  • apartamenty,

domy jednorodzinne:

  • w zabudowie szeregowej,
  • wolnostojące,

obiekty komercyjne.

Włodar Invest

Spółka została założona w 1999r. i zajmuje się m.in. produkcją okien oraz drzwi z profili aluminiowych i PCV.

Umiejętne wykorzystanie możliwości technologicznych naszych precyzyjnych niemieckich maszyn, starannie dobrane komponenty renomowanych producentów i nasze wieloletnie doświadczenie wyrobiło nam renomę solidnego producenta. Kompleksowa obsługa klienta – od projektu poprzez wykonanie, a kończąc na montażu pozwala nam na oferowanie produktów w możliwie najniższych cenach, niemożliwych do osiągnięcia przez konkurencję posługującą się podwykonawcami. 

Wielokrotnie wykonywaliśmy nietypowe systemy okienne wg. indywidualnych pomysłów czy też projektów klientów i do takiej współpracy również zapraszamy.

Zalety PCV 

Drogi kliencie pamiętaj że samo użycie profili PCV nie jest gwarancja funkcjonalności, i solidności produktu. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kształtu profilu i rodzaju okuć, nie bez znaczenia pozostają również użyte szyby, z całej gamy dostępnych na rynku szyb zespolonych, pojedynczych, barwionych, refleksyjnych czy też np. antywłamaniowych… Zawsze dobieramy najodpowiedniejsze do danego zastosowanie 

ZAUFAJ NAM – robimy to dobrze 

Zalety profilu ALU

Systemy aluminiowe w budownictwie stosowane są tam, gdzie inne materiały nie są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez projektantów i użytkowników. W naszej produkcji korzystamy z systemu profili Ponzio, Yawal i Metalplast Bielsko, które umożliwiają wykonanie okien, drzwi, fasad strukturalnych oraz złożonych konstrukcji przestrzennych: świetlików, zadaszeń, ogrodów zimowych itd. Doskonałe właściwości aluminium widoczne są przy realizacji dużych przeszkleń, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej oraz dużych powierzchni biurowych lub handlowych. 

Zastosowanie izolacji termicznej 

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę i właściwości termiczne jest zastosowanie izolacji. Profile z izolacją termiczną powinny być zastosowane w konstrukcjach przewidzianych do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi czyli wykonania okien, drzwi zewnętrznych, fasad, świetlików i ogrodów zimowych. Do pozostałych zastosowań czyli np. do budowy ścianek działowych, drzwi wewnętrznych i wiatrołapów należy stosować profile bez izolacji.

Zabezpieczenie i barwa 

Najlepszą odporność na działanie czynników atmosferycznych i chemicznych zapewnia lakierowanie i anodyzowanie aluminium. Powłoki z lakierów proszkowych są dostępne praktycznie w każdym kolorze, których paleta obejmuje 190 barw. Tak szeroka oferta kolorystyczna sprosta oczekiwaniom każdego projektanta i dekoratora wnętrz. 

Szkło i tworzywo

W konstrukcjach aluminiowych stosujemy pełen asortyment szyb, paneli komórkowych i płyt z poliwęglanów – zgodnie z wymogami użytkowymi i życzeniami klienta. Dostępne są szyby zespolone, pojedyncze, barwione, refleksyjne, bezpieczne, antywłamaniowe itd.

ELEWACJE WENTYLOWE

Poza walorami estetycznymi, walory termoizolacyjne i akustyczne pozwalają na nazwanie elewacji wentylowanych najlepszą na rynku metodą docieplania ścian. Systemy te składają się z warstwy wełny mineralnej przylegającej do ściany, konstrukcji najczęściej stalowej lub aluminiowej i zewnętrznej płyty elewacyjnej. Zastosowanie elewacji wentylowanych jest bardzo szerokie począwszy od jednorodzinnych budynków mieszkalnych, poprzez bloki a na budynkach użyteczności publicznej kończąc.